Menu Zamknij

Jak umieszczać gruz w kontenerze?

Jak umieszczać gruz w kontenerze

Przy każdym remoncie z pewnością pojawi się niechciany gruz. Jednym z najlepszych rozwiązań, aby się go pozbyć jest to, by wynająć kontener na odpady budowlane, czy na wywóz gruzu. Wynajem kontenera to najprostszy i najwygodniejszy sposób, aby pozbyć się właśnie tego typu odpadów. Dodatkowo taki kontener na odpady zmieszane to w pełni legalny sposób na utylizację niechcianych odpadów.

Jak przygotować się do wywozu gruzu?

Telefon po to by zamówić kontener na gruz to tylko pierwszy krok w pozbyciu się wszelkiego rodzaju odpadów. Na początek należy wybrać odpowiedni rozmiar oraz miejsce postawienia pojemnika. Najlepiej wybrać takie miejsce, aby był do niego swobodny dostęp oraz takie, żeby nie blokował on drogi. Wszystkie te czynności należy wykonać przed rozpoczęciem rozbiórki lub remontu.

Umieszczanie gruzu w kontenerze – podstawowe zasady

Równie ważne jest odpowiednie załadowanie kontenera. Najlepiej jest powstrzymać się od po prostu wrzucania odpadów. Żeby w pełni wykorzystać pojemność kontenera należy układać je w taki sposób, aby zminimalizować maksymalnie ilość pustej przestrzeni. Dzięki temu można zapakować więcej odpadów do mniejszego pojemnika. Dodatkowo ważną informacją jest to, że każdy kontener może być załadowany wyłącznie do górnej granicy burty na płasko, tak żeby nic z niego nie wystawało, odpady zaś trzeba ułożyć w taki sposób, aby nie przemieszczały się. Jest to spowodowane tym, że takie kontenery na gruz czy odpady pobudowlane stwarzają zagrożenie w trakcie przewozu. Istnieje ryzyko, że nadmiar odpadów wypadnie z pojemnika powodując kolizję, lub uszkodzenie samochodu jadącego za nim.

Rodzaj gruzu a jego składowanie w kontenerze

Warto też zwrócić uwagę na wybór odpowiedniego rodzaju odpadów. “Czysty gruz”, jest to najtańsza opcja. Do takich kontenerów można wrzucać tylko czerwoną cegłę, odpady ceramiczne oraz czysty beton. Następną kategorią są odpady mieszane. Jest to nasza najrozleglejsza i najpopularniejsza kategoria. Do takiego kontenera można składować wszystkie rodzaje odpadów oprócz szkła, trawy syntetycznej w rolkach, gumy, spalenizny, papy i eternitu, oraz odpadów płynnych. Oferujemy również kontenery na odpady trudne w utylizacji, jak na przykład papa, szkło czy guma. Warto zaznaczyć natomiast, że do takich kontenerów nie można składować eternitu. Eternitu nie przyjmujemy w żadnej kategorii. Równie popularną kategorią są odpady zielone. Do takich kontenerów można ładować wszelakie odpady biodegradowalne, ale także darninę czy ziemię z korzeniami. Wybór odpowiedniego rodzaju odpadów pomoże szczególnie w doborze odpowiedniego kontenera, oraz sprawi, że gospodarka odpadami będzie łatwiejsza.

Jak umieszczać gruz w kontenerach

Dobór kontenera

Aby odpowiednio zapełnić kontener, bez ryzyka przeładowania go, najlepiej zmierzyć w metrach sześciennych ilość odpadów oraz dopasować do jednego z naszych pojemników. Posiadamy obecnie 9 rozmiarów kontenerów, a są to:

  • 1,7m3 ma 2m długości, 1,20m szerokości, oraz 0,80m wysokości
  • 2,7m3 ma 2,30m długości, 1,20m szerokości, oraz 1,10m wysokości
  • 3,7m3 ma 2,60 długości, 1,30m szerokości, oraz 1,20m wysokości
  • 4,7m3 ma 2,80m długości, 1,50m szerokości, oraz 1,20m wysokości
  • 6m3 ma 3,50m długości, 1,70m szerokości, oraz 1,10m wysokości
  • 8m3 ma 3,50m długości, 1,80m szerokości, oraz 1,30m wysokości
  • 14m3 ma 3,60m długości, 2m szerokości, oraz 2m wysokości (limit wagowy do 5 ton)
  • 16m3 ma 6m długości, 2,50m szerokości, oraz 1m wysokości (limit wagowy do 10 ton)
  • 18m3 ma 6m długości, 2,50m szerokości, oraz 1,20m wysokości (limit wagowy do 7 ton)
  • 40m3 ma 7m długości, 2,50m szerokości, oraz 2,30m wysokości (limit wagowy do 10 ton)

Kontenery od 1,7m3 do 8m3 to kontenery typu mulda. Są one trapezowate oraz ich dolna część jest mniejsza niż podane wymiary.

Równie ważną rzeczą przy załadunku kontenera jest waga odpadów. Jest to ważne szczególnie przy większych pojemnikach. Gdy taki kontener zostanie przeładowany ponad swój limit istnieje duże ryzyko, że żadne auto nie będzie miało możliwości go podnieść, przez co musiałby zostać rozładowany do adekwatnego poziomu, aby odbiór gruzu mógł zostać wykonany. Jeżeli chodzi o mniejsze kontenery nie mają one limitów wagowych, należy je załadować do górnej granicy burty na płasko.