Menu Zamknij

Jak zamówić kontener na gruz?

kontener SKIP na samochodzie firmowym przed domem

Podczas przeprowadzania remontu lub budowy powstaje wiele odpadów, które należy odpowiednio zagospodarować. Takich materiałów jak gruz, szkło czy styropian budowlany nie wrzucimy do osiedlowych koszy na śmieci selektywne, musimy więc skorzystać z innego rozwiązania. W celu przeprowadzenia sprawnej utylizacji, powinniśmy zamówić wywóz odpadów w firmie oferującej wynajem kontenera na gruz. Nasza firma – SKIP GROUP od wielu lat zapewnia sprawny i tani wywóz gruzu. Poznań to główne miejsce naszej działalności, choć nie jedyne. W poniższym artykule podpowiemy Państwu jak zamówić kontener na gruz oraz jak przygotować się do przyjazdu kierowcy z pojemnikiem. Wyjaśnimy wszelkie kwestie mogące budzić wątpliwości, aby wywóz odpadów budowlanych mógł przebiegać bezproblemowo.

Dokąd można zamówić kontener na gruz?

Główna baza naszej firmy mieści się w Poznaniu (rejon Nowe-Miasto) przy ulicy Syreniej 8A, dodatkowo dysponujemy ogromną bazą przeładunkową w podpoznańskiej miejscowości Janikowo na ulicy Odrzutowej. Takie rozmieszczenie blisko “wylotówek” na Murowaną Goślinę, Swarzędz, Luboń i Tarnowo Podgórne pozwala nam na błyskawiczny dojazd do klienta z kontenerem na terenie całego miasta Poznania i w przygranicznych gminach (Buk, Kostrzyn, Kórnik, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Stęszew, Swarzędz, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Rokietnica, Suchy Las, Tarnowo Podgórne). Do tych miejscowości jesteśmy w stanie podstawić pojemnik w ciągu dwóch godzin od złożenia zamówienia! Ponadto, obsługujemy całą resztę wsi i miast na terenie powiatu poznańskiego oraz pojedyncze miasta powiatowe i miejscowości nieopodal nich na terenie Wielkopolski takie jak: Oborniki, Wągrowiec, Gniezno, Września, Śrem, Kościan, Grodzisk Wielkopolski, Nowy Tomyśl oraz Szamotuły. Do tych miejsc podstawimy kontener od ręki, nawet tego samego dnia. Jeżeli jesteś mieszkańcem, któregoś z wymienionych rejonów, możesz śmiało zadzwonić w celu zamówienia pojemnika. Jeżeli nie wymieniliśmy Twojej miejscowości, zadzwoń na naszą infolinię, żeby otrzymać więcej informacji oraz indywidualną wycenę dojazdu.

Zanim jednak dokonamy zamówienia kontenera, powinniśmy zastanowić się, w którym miejscu postawimy pojemnik na gruz. Należy przemyśleć to zawczasu, żeby uniknąć później przykrych konsekwencji jak otrzymanie mandatu lub uszkodzenie podłoża. Jeżeli dysponujemy własną nieruchomością, sprawa wygląda najprościej, ponieważ nawet jeżeli coś uszkodzimy, to jedynie sobie tym zaszkodzimy. Żeby uniknąć dodatkowych kosztów stawiając pojemnik na prywatnej posesji, powinniśmy jedynie unikać stawiania kontenera na ładnej trawie oraz na świeżej kostce brukowej, jeżeli zamawiamy większy i cięższy kontener. Odradzamy również stawianie pojemników na podjazdach lub przed bramami do garażu, lub na posesję – ponieważ możemy sami sobie zastawić auto na kilka godzin lub dni. Jeżeli jednak jesteśmy mieszkańcami bloku spółdzielczego bądź innego osiedla zamkniętego, powinniśmy wystąpić o zgodę na podstawienie kontenera do administratora powierzchni, którą planujemy zająć (na przykład miejsce parkingowe). Jeśli nie mamy takiej możliwości, pozostaje nam postawienie pojemnika na ulicy lub chodniku, a wtedy należy zwrócić się do Zarządu Dróg Miejskich (ZDM) z prośbą o wydanie zezwolenia na zajęcie pasa ruchu. Na szczęście można dokonać tego elektronicznie, choć niestety – wiąże się to z dodatkowymi opłatami. Warto jednak się tym zająć – kara za ustawienie kontenera bez wymaganych zezwoleń może wynieść nawet dziesięciokrotność opłaty podstawowej, a dodatkowo narażamy się na mandaty ze strony Straży Miejskiej.

Jak wybrać odpowiedni kontener?

Zanim zdecydujemy się na zamówienie kontenera, powinniśmy zastanowić się, jakie tak naprawdę odpady budowlane posiadamy. Będzie to pierwsze pytanie jakie zada nam konsultant. Zależy od tego opłata jaką będziemy musieli ponieść za podstawienie pojemnika. Dostępne są następujące warianty:

  1. Czysty gruz – ceramika, porcelana, beton, bruk, kamienie i piasek.
  2. Odpady zielone – trawa, liście, korzenie, gałęzie, drewno nieimpregnowane i glina.
  3. Śmieci budowlane – styropian, panele podłogowe, nida-gips, silikat i opakowania.
  4. Nietypowe odpady – szkło, papa, guma, opony, otuliny kablowe i trawa syntetyczna.

Następnie, żeby zaoszczędzić sobie czasu, warto zawczasu oszacować jaką ilością odpadów dysponujemy. Rozmiary kontenerów podawane są w metrach sześciennych, więc w takiej samej jednostce powinniśmy obliczyć objętość naszych śmieci. Niestety, mimo najszczerszych chęci, nasi doradcy nie są w stanie oszacować ilości Państwa śmieci na podstawie szczątkowych informacji. Nie ma uniwersalnego kontenera “na remont łazienki”. Nawet z dwóch powierzchniowo podobnych pomieszczeń może powstać różna ilość odpadów. Najlepiej policzyć ilość metrów sześciennych do wywozu. Aby to zrobić należy zmierzyć odpady w metrach (ich długość, szerokość i wysokość), dużo łatwiej będzie nam, kiedy śmieci będą już zebrane w jednym miejscu, da się jednak zrobić to dla pojedynczych odpadów. I tak chodzi tylko o orientacyjne oszacowanie ilości śmieci, żeby zbyt nie przepłacić lub nie zamówić zbyt małego pojemnika. Pomierzone wymiary należy przez siebie pomnożyć, wyjdzie nam wtedy liczba metrów sześciennych do wywozu, wybieramy wtedy trochę większy pojemnik niż ta liczba. Dostępne są następujące rozmiary:

  • Małe – 1,7m3, 2,7m3 i 3,7m3.
  • Średnie – 4,7m3, 6m3 i 8m3.
  • Duże – 14m3, 18m3 i 40m3.

żółty kontener SKIP zestawiony z samochodu

Jak złożyć zamówienie na wynajem kontenera na gruz?

W celu złożenia zamówienia na transport kontenera najlepiej jest zadzwonić. Nasz zespół konsultantów to profesjonaliści w obsłudze klienta oraz fachowcy w dziedzinie wywozu odpadów. Każdy klient zostanie przez nich uprzejmie obsłużony. Zawsze chętnie Państwa wysłuchają i doradzą, cechuje ich indywidualne podejście do każdego klienta. Jeżeli masz jakieś wątpliwości, nie wahaj się i zadzwoń. Nasza infolinia czynna jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Telefonicznie przyjmiemy zarówno zamówienie na podstawienie pojemnika, jak i zlecenie odbioru kontenera, który już się zapełnił. Podczas zamówienia przez telefon, za wywóz odpadów płacimy u kierowcy gotówką w momencie dostawy. Istnieje jednak możliwość zapłaty kartą lub blikiem na miejscu.

Tel. 603-600-600 / 61-821-81-62

Dla tych, którzy wolą samodzielnie złożyć zamówienie na kontener lub nie lubią rozmawiać przez telefon, bądź wolą zapłacić za wywóz gruzu przelewem, stworzyliśmy profesjonalny sklep internetowy. Można w nim samodzielnie wybrać rodzaj odpadów, rozmiar pojemnika i wpisać adres podstawienia kontenera. Później z pomocą Przelewy24 można opłacić zamówienie szybkim przelewem internetowym bądź inną wygodną formą płatności internetowej: www.skipgroup.pl

Jak złożyć zapytanie ofertowe?

Dla klientów, którzy mają nietypowe zapytania, przygotowaliśmy specjalny adres e-mail, na który można złożyć zapytanie odnośnie do wszystkich kwestii związanych z wywozem odpadów. Jeżeli posiadasz nietypowy rodzaj odpadów bądź nie potrafisz określić czym dysponujesz, a posiadasz zdjęcia i dokładny opis, to możesz nam je wysłać. Podpowiemy i pomożemy z doborem odpowiedniego pojemnika. Jeżeli masz problem z określeniem ilości odpadów i wyborem odpowiedniego rozmiaru kontenera, również możesz do nas napisać, poinstruujemy Cię jak powinieneś postąpić. Jeśli zastanawiasz się, czy wywieziemy odpady poremontowe z Twojej miejscowości, napisz do nas. Możesz skontaktować się z nami w dosłownie każdej sprawie związanej z gospodarką odpadami: office@skipgroup.pl

Jeśli jesteś właścicielem lub przedstawicielem firmy budowlano-remontowej, planujesz regularnie zamawiać większą ilość kontenerów bądź jesteś deweloperem planującym inwestycje w Poznaniu i chciałbyś podjąć z nami współpracę, powinieneś skontaktować się z naszym działem handlowym. Dla klientów hurtowych przygotowaliśmy pakiet korzyści, które sprawią, że odtąd będziesz współpracować wyłącznie z nami. Niższe stawki za wywóz odpadów, możliwość uzyskania płatności odroczonej, pierwszeństwo w obsłudze, własny opiekun handlowy oraz specjalne zniżki na nasze pozostałe usługi (wynajem kontenerów socjalnych i biurowych, wynajem toalet przenośnych, magazyny self-storage i inne) to tylko część korzyści, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy. Wyślij nam dane swojej firmy i określ mniej-więcej jakie masz zapotrzebowanie na kontenery, a na pewno się z Tobą skontaktujemy: handlowy@skipgroup.pl