Menu Zamknij

Kontenery socjalne – jakie mają zastosowanie?

znaki drogowe na tle kontenera socjalnego

Nasza firma zajmuje się nie tylko podstawianiem kontenerów na gruz i serwisem toalet przenośnych. Oferujemy również kontenery socjalne, kontenery biurowe i kontenery magazynowe na wynajem. W przyszłości planujemy również wprowadzenie do oferty kontenery sanitarne i stróżówki. Świadczymy tego rodzaju usługi w trosce o zapewnienie placom budowy kompleksowej obsługi. W naszej firmie wynajmiesz sobie niemal całe niezbędne zaplecze budowy, wywieziesz z nami odpady budowlane i zapewnisz swoim pracownikom zaplecze sanitarne, toalety przenośne i szatnię.

Organizacja placu budowy – jak zaplanować?

Planując budowę lub remont większych obiektów, powinniśmy odpowiednio zadbać bezpieczeństwo oraz o zaplecze sanitarne dla naszych pracowników. Wymagania jakie powinniśmy spełnić określają kodeks pracy oraz rozporządzenia Ministra Infrastruktury, jedno w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. z 2003 roku, nr 47, poz. 401), a drugie w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. z 2003 roku, nr 120, poz. 1126).

Po pierwsze, powinniśmy ogrodzić plac budowy płotem o wysokości minimum 1,5 metra. Może być to opłotowanie tymczasowe, które po zakończonych pracach budowlanych będzie można zlikwidować. Ogrodzenie niezbędne będzie również, jeżeli mamy na placu wykopy głębsze niż 1 metr, należy je wtedy otoczyć balustradą o wysokości co najmniej 1,1 metra. Warto na płocie okalającym budowę powiesić tabliczkę ostrzegawczą “UWAGA plac budowy”, obowiązkowo jednak należy umieścić “tablicę informacyjną”, na której powinny znajdować się takie informacje, jak adres budowy i numer pozwolenia, dane kierownika budowy (jego imię, nazwisko, numer telefonu) oraz dane inwestora.

Następnie, powinniśmy zadbać o zaplecze higieniczne dla naszych pracowników. Niezbędne będzie stworzenie podstawowej toalety. Jeżeli na placu budowy nie ma jeszcze połączenia z miejską kanalizacją i nie chcemy inwestować w kontener sanitarny z prysznicem i wszelkimi udogodnieniami, należy chociażby wynająć toaletę przenośną typu toy-toy, koniecznie z wbudowaną umywalką, bądź z wolnostojącą umywalką mobilną.

Równie ważne jest zapewnienie pracownikom takiego zaplecza higienicznego, jak na przykład pomieszczenia socjalne, w których mogliby się spokojnie przebrać w ubrania robocze, zjeść śniadanie, czy odpocząć w przerwie w pracy. Z rozwiązaniem przychodzi kontener socjalny, który można wynająć na czas budowy. Dodatkowo, jeżeli prowadzimy większą budowę, przyda się kontener biurowy dla kierownika budowy, architekta czy inwestora.

Ostatnim elementem, o który powinniśmy zadbać planując organizację budowy, jest odpowiednie rozmieszczenie materiałów budowlanych. Powinniśmy zadbać o swobodny przejazd pojazdów zaopatrzeniowych i możliwości rozładunku towaru. Następnie należy zaplanować wywóz odpadów remontowych, w szczególności gruzu i śmieci. Powinniśmy zarezerwować na placu miejsce, w którym będą stały kontenery na gruz, wywóz odpadów komunalnych i śmieci budowlanych.

Kontenery socjalne – jakie mają zastosowanie?

Nasza firma oferuje wynajem kontenerów socjalnych na terenie Poznania i w okolicznych gminach (do +/- 50km). Zajmujemy się transportem HDS i montażem wynajętych od nas pomieszczeń.

Kontenery socjalne mają szerokie zastosowanie. Poszczególne rodzaje różnią się od siebie przede wszystkim wyposażeniem. Instalacja elektryczna, ocieplane panele ścienne, dwa okna i drzwi to podstawowa konfiguracja. Możliwe jednak jest dowolne rozmieszczenie okien i drzwi, ponieważ płyty, z których zbudowane są kontenery socjalne są modułowe, oznacza to, że zawsze można wymienić panel ścienny na przykład na okienny. Standardowe wymiary tego typu kontenerów to 6 metrów długości, 2,5 metra szerokości i 2,2 metra wysokości. Na życzenie klienta, kontenery zostaną wyposażone w nawet najbardziej niestandardowe udogodnienia. Od ręki natomiast zapewniamy podstawowe wyposażenie takie jak klimatyzacja, grzejniki, szafki lub meble (na przykład krzesła i stół).

Najczęściej kontenery socjalne spotykane są na placach budowy, gdzie służą jako szatnie dla pracowników fizycznych lub miejsce, w którym można w przerwie od pracy wypić kawę, zjeść śniadanie lub zapalić papierosa. Możliwe jest wstawienie do tego typu kontenerów na przykład metalowych szafek, w których można schować swoje ubrania i przedmioty osobiste.

Można je jednak wykorzystać w inny sposób. Znane są przypadki wykorzystywania kontenerów socjalnych jako szatnie sportowe dla na przykład piłkarzy, istnieje możliwość przerobienia ich na kontenery sanitarne, wystarczy zamontować w środku instalację wodno-kanalizacyjną, toaletę, prysznic i umywalkę. Możliwe jest również połączenie takich kontenerów i zbudowanie w ten sposób hal lub magazynów.

Kontenery biurowe – czym się różnią od socjalnych?

Kontenery biurowe to wersja premium kontenerów socjalnych. Charakteryzują się wysokim standardem wykończenia i dbałością o szczegóły. Większość z nich jest nowa, rzadko używana lub zmodernizowana. Najczęściej tego typu kontenery wypożyczane są na place budowy dla kierowników budowy lub inwestorów.

Można je również wykorzystać jako kontenery mieszkalne. Obecnie mają zastosowanie jako tymczasowe schronienie dla uchodźców w związku z kryzysem migracyjnym z powodu wojny na Ukrainie. Wcześniej, podczas nasilenia się pandemii koronawirusa SARS-COV2, były wykorzystywane jako izolatki dla zarażonych pacjentów oraz mobilne punkty szczepień przeciwko wirusowi. Nasza firma często bierze w tego typu akcjach charytatywnych.

Kontenery biurowe mogą być wykorzystywane nie tylko jako pomieszczenia mieszkalne. Niezwykle popularne są w budownictwie. Z powodzeniem zastępują konstrukcje murowane, są dużo tańsze w postawieniu, eksploatacji i mają jedną zasadniczą przewagę nad budynkami – są mobilne. Zawsze można je przenieść w inne miejsce, połączyć ze sobą kilka kontenerów i rozbudować w ten sposób przestrzeń, można zmienić rozstaw okien i drzwi, a wszystko to bez poważnych ingerencji i konieczności burzenia ścian, co generuje dodatkowe koszty, ponieważ powoduje konieczność wywozu gruzu.

kontener socjalny podnoszony podnoszony przez dźwig na samochodzie

Kontenery magazynowe – do czego służą?

Kontenery magazynowe służą do magazynowania, przechowywania lub transportowania różnych materiałów. Jest to podstawowe zabezpieczenie przed kradzieżą drogocennego sprzętu na placu budowy i sposób na transportowanie różnego rodzaju towarów drogą lądową lub morską. Można je znaleźć również pod nazwą “kontenery morskie” w rozmiarze ISO 20’ z podwójnymi drzwiami, ułatwiającymi załadunek różnych towarów. Podstawą budowy kontenera tego typu jest solidna rama stalowa, która wyposażona jest w naroża służące do podnoszenia i zabezpieczenia podczas transportu. Panele boczne kontenerów magazynowych zbudowane są z grubej blachy, dzięki czemu są odporniejsze na częste załadunki, rozładunki oraz przewożenie różnorodnymi środkami transportu. Kontenery magazynowe w przeciwieństwie do biurowych i socjalnych w standardzie nie posiadają izolacji, jednak możliwa jest ich przeróbka na życzenie klienta. Możliwy jest montaż izolacji termicznej lub instalacji elektrycznej. W przyszłości planujemy również sprzedaż kontenerów tego typu, jednak obecnie nie jest to możliwe.

 

 

Kontener magazynowy (morski) – wymiary

 

 

20’ DV

 

 

Wymiary zewnętrzne

 

 

Długość (mm)

 

 

6058

 

 

Szerokość (mm)

 

 

2438

 

 

Wysokość (mm)

 

 

2591

 

 

Wymiary wewnętrzne

 

 

Długość (mm)

 

 

5758

 

 

Szerokość (mm)

 

 

2352

 

 

Wysokość (mm)

 

 

2385

 

 

Objętość (m3)

 

 

33,2

 

 

Waga kontenera (kg)

 

 

2000

 

 

Maksymalna ładowność (kg)

 

 

28480

 

Uwaga: poszczególne wymiary mogą nieznacznie odbiegać od podanych w tabeli w zależności od partii kontenerów.

Kontenery budowlane – jak wygląda wywóz odpadów?

Ponadto, oferujemy również wywóz odpadów remontowych w Poznaniu. Zajmujemy się podstawianiem kontenerów na gruz i śmieci rozbiórkowe. Posiadamy szeroki wybór pojemników;

 • małych – 1,7m3, 2,7m3, 3,7m3 i 4,7m3
 • i dużych – 6m3, 8m3, 14m3, 16m3, 18m3 i 40m3.

Wywozimy niemal wszystkie odpady budowlane, z wyłączeniem materiałów niebezpiecznych takich jak eternit lub subit. Pomożemy jednak z utylizacją takich odpadków jak:

 • gruz budowlany – ceramika, beton, armatura, porcelana, płytki ceramiczne, porotherm, piasek, ziemia.
 • śmieci remontowe – makulatura, folia, drewno, metale, styropian, wata szklana, wełna mineralna i gruz budowlany.
 • odpady problematyczne – papa, szkło, tworzywa sztuczne, guma, otuliny po kablach, trawa syntetyczna i inne śmieci remontowe.

Dowozimy kontenery na terenie Poznania i w okolicy do około 50km, obsługujemy następujące strefy dostaw:

 • Poznań, Luboń, Swarzędz, Czerwonak, Plewiska, Baranowo, Przeźmierowo
 • Rokietnica, Chludowo, Biedrusko, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Kostrzyn
 • Oborniki, Kórnik, Rogalin, Mosina, Dopiewo, Tarnowo Podgórne, Sławica, Jarosławiec
 • Skoki, Pola Lednickie, Nekla, Środa Wielkopolska, Jerzykowo, Pecna, Niepruszewo, Kaźmierz
 • Szamotuły, Czerniejewo, Śrem, Czempiń, Buk, Ludomy, Rogoźno, Zakrzewo, Zaniemyśl
 • Wągrowiec, Gniezno, Września, Książ Wielkopolski, Nochowo, Kościan, Tarnowo, Kobylniki

Dzięki własnemu systemowi do recyklingu i przetwarzania odpadów, możemy zapewniać usługi na najwyższym poziomie, w najniższej cenie i z dbałością o ochronę środowiska. 99% odpadów, które trafiają w kontenerach do naszej firmy jest ponownie wykorzystywane np. gruz w budownictwie.

Wynajem toalet przenośnych – jak wybrać?

W celu zapewnienia kompleksowej obsługi placów budowy, zajmujemy się również podstawianiem toalet przenośnych dla naszych klientów w Poznaniu i w okolicy do 100km. Posiadamy dwa rodzaje toalet przenośnych; standard i premium.

Wszystkie toalety przenośne wyposażone są w sedes i pisuar z bezodpływowym zbiornikiem na fekalia, uzupełnianym podczas serwisu płynem neutralizującym przykre zapachy. Ponadto każde WC mobilne posiada zamek otwarte-zamknięte, półprzeźroczysty dach przepuszczający promienie słoneczne, sprawną wentylację, antypoślizgową podłogę oraz podajnik do papieru toaletowego.

Toalety przenośne premium są dodatkowo wyposażone we wbudowaną umywalkę, podajnik na mydło w płynie oraz ręczniki papierowe do osuszenia rąk. Z reguły są to nowe toalety, nieużywane bądź dużo mniej wyeksploatowane, co zwiększa komfort korzystania i estetykę miejsca podstawienia.

Ponadto, zapewniamy naszym klientom regularny serwis. Raz w miesiącu czyszczenie jest gratis, ale wedle potrzeby możemy serwisować WC częściej za dodatkową opłatą. Podczas serwisu wypompowujemy fekalia, czyścimy zbiornik i zalewamy świeżym płynem. Uzupełniamy mydło, papier toaletowy, ręcznik papierowy i usuwamy drobne uszkodzenia. Czyścimy toaletę ciśnieniowo zarówno z zewnątrz, jak i przeprowadzamy dezynfekcję wewnętrznej części WC.